Arsenal e kompleton dominimin e skuadrave angleze në Evropë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Arsenali ka treguar “dhembët” në “Emirates” dhe është kualifikuar në çerekfinale të Europa League

Pas humbjes 3-1 në udhëtim, Arsenali ka treguar superioritet në takimin e dytë përballë francezeve dhe ka fituar 3-0 dhe kështu është kualifikuar në çerekfinale të Europa League, shkruan AlbanienShow

Golat për Arsenalin janë shënuar nga Aubameyang i cili ka realizuar dy herë dhe njëherë ka shënuar talenti angleze Maitland Niles.

Arsenal kështu ka kompletuar dominimin e skuadrave angleze në garat evropiane këtë vit, pasi që në dy kompeticionet më të rëndësishme Champions League dhe Europa League janë kualifikuar për çerekfinale 6 skuadra angleze

Liverpool, Manchester United, Manchester City dhe Tottenham në Champions League

Arsenal dhe Chelsea në Europa League

Nesër në Nyon të Zvicrës hidhet shorti për çerekfinale./AlbanienShow

Share.

Comments are closed.