Haradinaj: Popullin nuk e marr në qafë, shkoj vet në shtëpi nëse prishemi me Amerikën

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk do të presë t’i kërkojë dikush dorëheqjen nëse prishen raportet me Amerikën.

Haradinaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë secili nga partnerët e koalicionit ka të drejt të largohet nga koalicioni qeverisës.

“Nuk është kjo kontratë e përjetshme dhe obligative. Në çdo situatë që PDK e sheh që nuk po respektohet kontrata apo dëmtohet vendi, apo nëse po dëmtohen raportet me Amerikën, të largohen nga Qeveria dhe për mua kjo është e respektueshme”.

Haradinaj paralajmëron dorëheqje, nëse prishen raportet me SHBAEmisioni i plotë: https://www.youtube.com/watch?v=U4CNlsM_ZQQ

Gepostet von RTV Dukagjini am Donnerstag, 14. März 2019

Share.

Comments are closed.