Mbyllet ndeshja dramatike, Fulham – Liverpool, me këtë rezultat

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Liverpool është rikthyer në krye të Premier Ligës angleze, pasi ka mposhtur skuadrën e Fulham me rezultat 1-2, shkruan Albanien Show

Sadio Mane në pjesën e parë dhe një gol nga pika e bardh e James Milner ia kanë dhënë fitoren klubit të Jurgen Klopp.

Për skuadrën vendase ka shënuar një ish lojtar i Liverpool, është Rayn Babel.

Pas kësaj fitore Liverpool rikthehet në vendin e parë në Premier Ligë, me 76 pikë dy më shumë se sa Manchester City, i cili ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

As në këtë ndeshje nuk luajti as një minutë shqiptari nga Kosova, Xherdan Shaqiri./AlbanienShow

Share.

Comments are closed.