Sport

Portieri i Kosovës flet pas ndeshjes – ka disa fjalë për lojën

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriçi, që ishte protagonist negativ në pjesën e parë dhe pozitiv në pjesën e dytë, ka përdorur nota kritika për sa i përket strategjisë që kombëtarja e Dardanëve ndoqi në Angli…

“Strategjia e kësaj ndeshje nuk ishte e mirë, pasi luajtëm me njërën nga kombëtaret më të mira në botë! Ne provuam të luanim futboll, por kur luan me një kombëtare si Anglia, mund ta pësosh keq, por luajtëm mirë. Bëmë disa gabime në mesfushë dhe luajtëm një lojë të hapur, por në pjesën e dytë u mblodhëm dhe nuk lejuam shumë hapësira!”.

Loading...